W GOŚCIŃCU


Gościniec Wodzisławski to nie tylko restauracja, hotel i dom przyjęć. To również miejsce wielu ważnych dla społeczności lokalnej wydarzeń i inicjatyw. Gościniec otwiera swoje podwoje dla wszystkich...

Remigiusz Rączka gotował w Gościńcu

31 stycznia 2018 r., naszą restaurację odwiedziła ekipa TVP3 Katowice, realizująca program "Rączka gotuje".
Tym razem najsłynniejszy śląski kucharz, wodzisławianin Remigiusz Rączka, przygotowywał razem z naszą szefową kuchni, Panią Marią Fojcik, następujące potrawy: roladę szpinakową z łososiem, placki z polędwicą po burgundzku oraz wyśmienity deser: wiśnie w czekoladzie. Zapraszamy do obejrzenia i smacznego :)

Cały odcinek do obejrzenia dzięki uprzejmości TVP Katowice. Dziękujemy!


remigiusz rączka gotuje
remigiusz rączka w gościńcu wodzisławskimremigiusz rączka w gościńcu wodzisławskimremigiusz rączka w gościńcu wodzisławskimremigiusz rączka w gościńcu wodzisławskim

Bal Absolwentów Ekonomika w Gościńcu

20 stycznia 2018 roku w naszej restauracji odbył się III BAL ABSOLWENTÓW EKONOMIKA, zorganizowany z okazji jubileuszu 50 – lecia szkoły. 

Imprezę rozpoczął pokaz tańca towarzyskiego, wykonany przez ucznia szkoły Kamila Sowę wraz z partnerką Izabelą Kolarczyk. Po pięknym wprowadzeniu uczestników w klimat balu, głos zabrała dyrektor szkoły Maria Lach, która oficjalnie rozpoczęła bal poprzez wzniesienie symbolicznego toastu. Podczas imprezy uczestnikom towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. wielki quiz wiedzy o „Ekonomiku”, film ze wspomnieniami z lat minionych, a także pokazujący obecny obraz szkoły. 

Punktem kulminacyjnym był jubileuszowy tort, który symbolicznie został pokrojony przez obecną i byłą dyrektor szkoły, Marię Lach oraz Barbarę Skalmierską.

Dodatkową atrakcją balu była licytacja złotej zawieszki, wykonanej specjalnie z okazji jubileuszu 50 – lecia szkoły, która zawierała wygrawerowane logo Ekonomika.
Zabawa na parkiecie trwała do białego rana, a muzycznie prowadził ją Tomasz Kargol. 

Do zobaczenia na następnym Balu Absolwentów Ekonomika!

bal ekonomika
bal ekonomikabal ekonomikabal ekonomikabal ekonomikabal ekonomikabal ekonomikabal ekonomikabal ekonomika

Ślązaczka Roku 2017 z nagrodą Gościńca Wodzisławskiego

19 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się finałowa gala XXVII konkursu "Po naszymu czyli po Śląsku". Zaszczytny tytuł Ślązaczki Roku 2017 otrzymała Teresa Urbańczyk z Jankowic koło Pszczyny.

Konkurs promujący śląską tradycję, kulturę i gwarę zorganizowano już po raz dwudziesty siódmy. Do eliminacji w tym roku zgłosiło się 60 osób. Do półfinału zakwalifikowano 19 osób. W finale, oprócz Teresy Urbańczyk, która startowała w konkursie po raz ósmy, znalazły się także Ewa Grzesik z Raciborza (drugie miejsce) oraz Jadwiga Szymik z Ćwiklic (miejsce trzecie).

Wszystkim Paniom serdecznie gratulujemy, a Pani Teresie Urbańczyk dodatkowo życzymy udanego pobytu z całą rodziną w siostrzanym ośrodku naszej firmy – najwyżej położonym obiekcie hotelarskim w sercu najwyższych polskich gór, Hotelu Tatra w Zakopanem! Była to główna nagroda w tegorocznej edycji konkursu!

ślązaczka roku

Szach-mat z okazji Święta Niepodległości w Gościńcu

11-12 listopada w "Hotelu-Restauracji-Domu Przyjęć Gościniec Wodzisławski" odbył się VII Międzynarodowy Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wodzisławia Śl.

W zawodach wzięło udział 89 szachistów z Polski, Czech i Słowacji. Wierzymy, że dwudniowe zawody i pobyt w naszym hotelu dla wszystkich uczestników okazały się wspaniale spędzonym czasem. Zapraszamy ponownie!

Szach-mat z okazji Święta Niepodległości w Gościńcu

Młodzi piłkarze trenowali w Gościńcu

Dzięki współpracy z Gosław Sport Center w Wodzisławiu Śl. w naszym "Hotelu-Restauracji-Domu Przyjęć Gościniec Wodzisławski" gościmy młodych uczestników piłkarskiego obozu sportowego. Odwiedzili nas m.in. piłkarze Akademii Piłkarskiej APN Piotrków Trybunalski oraz Szkółki Piłkarskiej SALOS z Dąbrowy Górniczej.

Młodym zawodnikom i ich opiekunom życzymy udanego pobytu w Gościńcu i gościnnej ziemi wodzisławskiej.

Młodzi piłkarze trenowali w Gościńcu

Drużynowy Puchar Polski Skata Sportowego w "Gościńcu"

12 lutego w "Hotelu-Restauracji-Domu Przyjęć Gościniec Wodzisławski" odbyły się eliminacje Okręgu Śląsk Południe do Drużynowego Pucharu Polski Skata Sportowego.

Skat, nazywany śląskim brydżem, to gra karciana o skomplikowanych zasadach rozgrywana talią rozpoczynającą się od siódemek, a kończącą na ósemkach. W skacie sportowym partia składa się z 24 rozgrywek z udziałem 3-4 graczy.

Drużynowy Puchar Polski Skata Sportowego w Gościńcu

Rozgrywki o Puchar Prezydenta szkaciorzy w "Gościńcu"

28 stycznia w "Hotelu-Restauracji-Domu Przyjęć Gościniec Wodzisławski" odbył się turniej skata sportowego z cyklu Grand Prix Okręgu Śląsk Południe o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Rozgrywki o Puchar Prezydenta szkaciorzy w Gościńcu