W GOŚCIŃCU


Gościniec Wodzisławski to nie tylko restauracja, hotel i dom przyjęć. To również miejsce wielu ważnych dla społeczności lokalnej wydarzeń i inicjatyw. Gościniec otwiera swoje podwoje dla wszystkich...

Nasza firma ponownie sponsorem konkursu "Ślązak Roku 2018"

16 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się finałowa gala XXVIII konkursu "Po naszymu czyli po śląsku". Zaszczytny tytuł Ślązaczki Roku 2018 otrzymała tym razem Edyta Kowalska, gospodyni rolna z Tarnowskich Gór.  

Konkurs promujący śląską tradycję, kulturę i gwarę zorganizowano już po raz dwudziesty ósmy. Do półfinału zakwalifikowało się w sumie 17 osób. Laureatami, oprócz Edyty Kowalskiej, która startowała w konkursie po raz pierwszy, zostali także Norbert Rusin ze Smolnicy oraz Elżbieta Kobiór z Bierunia. Jakość konkursowych prezentacji oceniało jury w składzie: prof. Jan Miodek, ks. prof. Jerzy Szymik i eurodeputowany dr Jan Olbrycht. Oprawę artystyczną finału konkursu zapewnił Zespół Pieśni i Tańca "Vladislavia" z Wodzisławia Śl.

Nagrodę – pobyt w hotelu "Tatra" w Zakopanem dla czterech osób – wręczył w imieniu naszej firmy dyrektor Tadeusz Skatuła.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a Pani Edycie Kowalskiej dodatkowo życzymy udanego pobytu w najwyżej położonym obiekcie hotelarskim w sercu najwyższych polskich gór, Hotelu Tatra w Zakopanem! Była to główna nagroda w tegorocznej edycji konkursu!

ślązak roku 2018
ślązak roku 2018ślązak roku 2018ślązak roku 2018ślązak roku 2018

Dzień Dziecka w "Gościńcu Wodzisławskim"

01 czerwca dzieci z Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Wodzisławiu Śl. świętowali Dzień Dziecka w Gościńcu Wodzisławskim.

Pyszne lody, podane na mrożonych malinach z dodatkiem bitej śmietany, a do tego zabawy z animatorami w przepięknym plenerze Gościńca Wodzisławskiego, przypominającym krajobraz Warmii i Mazur. Na dokładkę suto zastawiony stół ulubionymi ciasteczkami i napojami. Właśnie tak wyglądało przyjęcie zorganizowane przez właścicieli Gościńca Wodzisławskiego dla wszystkich RAFOWICZÓW w dniu ich święta.

przyjęcia, eventy wodzisław

(zdjęcia: RAFA Wodzisław)

przyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisławprzyjęcia, eventy wodzisław

Laureaci tytułu
"Człowieka Roku tuWodzisław.pl 2017"
świętowali w "Gościńcu Wodzisławskim"

22 lutego w Gościńcu Wodzisławskim odbyła się gala konkursu o tytuł "Człowieka Roku tuWodzisław.pl 2017". Była to już szósta edycja konkursu objętego patronatem władz samorządowych. Kolejny raz jej głównym sponsorem był "Gościniec Wodzisławski" oraz siostrzane firmy: Hotel TATRA oraz Pensjonat pod Giewontem w Zakopanem.

Kapituła konkursu oraz internauci zdecydowali, że zaszczytne tytuły powędrowały do Marka Capka (w kategorii biznes), Sandry Pniak (sport), Dominiki Brzozy-Piprek (kultura) oraz Żanety Radeckiej (nagroda internautów). W nagrodę otrzymali nie tylko okolicznościowe statuetki, ale też ufundowane przez naszą firmę weekendowe pobyty dla dwojga w Hotelu Tatra w Zakopanem. Okolicznościowe vouchery wręczył im dyrektor naszego "Gościńca" Tadeusz Skatuła.

Serdecznie gratulujemy laureatom!

konferencje, eventy wodzisław

(zdjęcia: Dominik Gajda)

konferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisławkonferencje, eventy wodzisław

Remigiusz Rączka gotował w Gościńcu

31 stycznia 2018 r., naszą restaurację odwiedziła ekipa TVP3 Katowice, realizująca program "Rączka gotuje".
Tym razem najsłynniejszy śląski kucharz, wodzisławianin Remigiusz Rączka, przygotowywał razem z naszą szefową kuchni, Panią Marią Fojcik, następujące potrawy: roladę szpinakową z łososiem, placki z polędwicą po burgundzku oraz wyśmienity deser: wiśnie w czekoladzie. Zapraszamy do obejrzenia i smacznego :)

Cały odcinek do obejrzenia dzięki uprzejmości TVP Katowice. Dziękujemy!


remigiusz rączka gotuje
remigiusz rączka w gościńcu wodzisławskimremigiusz rączka w gościńcu wodzisławskimremigiusz rączka w gościńcu wodzisławskimremigiusz rączka w gościńcu wodzisławskim

Bal Absolwentów Ekonomika w Gościńcu

20 stycznia 2018 roku w naszej restauracji odbył się III BAL ABSOLWENTÓW EKONOMIKA, zorganizowany z okazji jubileuszu 50 – lecia szkoły. 

Imprezę rozpoczął pokaz tańca towarzyskiego, wykonany przez ucznia szkoły Kamila Sowę wraz z partnerką Izabelą Kolarczyk. Po pięknym wprowadzeniu uczestników w klimat balu, głos zabrała dyrektor szkoły Maria Lach, która oficjalnie rozpoczęła bal poprzez wzniesienie symbolicznego toastu. Podczas imprezy uczestnikom towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. wielki quiz wiedzy o „Ekonomiku”, film ze wspomnieniami z lat minionych, a także pokazujący obecny obraz szkoły. 

Punktem kulminacyjnym był jubileuszowy tort, który symbolicznie został pokrojony przez obecną i byłą dyrektor szkoły, Marię Lach oraz Barbarę Skalmierską.

Dodatkową atrakcją balu była licytacja złotej zawieszki, wykonanej specjalnie z okazji jubileuszu 50 – lecia szkoły, która zawierała wygrawerowane logo Ekonomika.
Zabawa na parkiecie trwała do białego rana, a muzycznie prowadził ją Tomasz Kargol. 

Do zobaczenia na następnym Balu Absolwentów Ekonomika!

bal ekonomika
bal ekonomikabal ekonomikabal ekonomikabal ekonomikabal ekonomikabal ekonomikabal ekonomikabal ekonomika

Ślązaczka Roku 2017 z nagrodą Gościńca Wodzisławskiego

19 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się finałowa gala XXVII konkursu "Po naszymu czyli po Śląsku". Zaszczytny tytuł Ślązaczki Roku 2017 otrzymała Teresa Urbańczyk z Jankowic koło Pszczyny.

Konkurs promujący śląską tradycję, kulturę i gwarę zorganizowano już po raz dwudziesty siódmy. Do eliminacji w tym roku zgłosiło się 60 osób. Do półfinału zakwalifikowano 19 osób. W finale, oprócz Teresy Urbańczyk, która startowała w konkursie po raz ósmy, znalazły się także Ewa Grzesik z Raciborza (drugie miejsce) oraz Jadwiga Szymik z Ćwiklic (miejsce trzecie).

Wszystkim Paniom serdecznie gratulujemy, a Pani Teresie Urbańczyk dodatkowo życzymy udanego pobytu z całą rodziną w siostrzanym ośrodku naszej firmy – najwyżej położonym obiekcie hotelarskim w sercu najwyższych polskich gór, Hotelu Tatra w Zakopanem! Była to główna nagroda w tegorocznej edycji konkursu!

ślązaczka roku

Szach-mat z okazji Święta Niepodległości w Gościńcu

11-12 listopada w "Hotelu-Restauracji-Domu Przyjęć Gościniec Wodzisławski" odbył się VII Międzynarodowy Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wodzisławia Śl.

W zawodach wzięło udział 89 szachistów z Polski, Czech i Słowacji. Wierzymy, że dwudniowe zawody i pobyt w naszym hotelu dla wszystkich uczestników okazały się wspaniale spędzonym czasem. Zapraszamy ponownie!

Szach-mat z okazji Święta Niepodległości w Gościńcu

Młodzi piłkarze trenowali w Gościńcu

Dzięki współpracy z Gosław Sport Center w Wodzisławiu Śl. w naszym "Hotelu-Restauracji-Domu Przyjęć Gościniec Wodzisławski" gościmy młodych uczestników piłkarskiego obozu sportowego. Odwiedzili nas m.in. piłkarze Akademii Piłkarskiej APN Piotrków Trybunalski oraz Szkółki Piłkarskiej SALOS z Dąbrowy Górniczej.

Młodym zawodnikom i ich opiekunom życzymy udanego pobytu w Gościńcu i gościnnej ziemi wodzisławskiej.

Młodzi piłkarze trenowali w Gościńcu

Drużynowy Puchar Polski Skata Sportowego w "Gościńcu"

12 lutego w "Hotelu-Restauracji-Domu Przyjęć Gościniec Wodzisławski" odbyły się eliminacje Okręgu Śląsk Południe do Drużynowego Pucharu Polski Skata Sportowego.

Skat, nazywany śląskim brydżem, to gra karciana o skomplikowanych zasadach rozgrywana talią rozpoczynającą się od siódemek, a kończącą na ósemkach. W skacie sportowym partia składa się z 24 rozgrywek z udziałem 3-4 graczy.

Drużynowy Puchar Polski Skata Sportowego w Gościńcu

Rozgrywki o Puchar Prezydenta szkaciorzy w "Gościńcu"

28 stycznia w "Hotelu-Restauracji-Domu Przyjęć Gościniec Wodzisławski" odbył się turniej skata sportowego z cyklu Grand Prix Okręgu Śląsk Południe o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Rozgrywki o Puchar Prezydenta szkaciorzy w Gościńcu